5 کاری که عضله‌های کف لگن برای ما انجام می‌دهند!

[ad_1]

۵ کاری که عضله‌های کف لگن برای ما انجام می‌دهند!

  • ۲۵ تیر ۱۳۹۶
  • بازدید: ۵۷ بار

افرادی که می‌توانند عضله‌های کف لگن خودشان را فعال کنند، رضایت جنسی بیشتری را در زندگی تجربه خواهند کرد و حتی از نظر اوج لذت هم وضعیت بهتری خواهند داشت.

سلامتیسم

عضله‌های کف لگن، از مهم‌ترین اندام‌های بدن هستند که هیچ توجهی به آن‌ها نمی‌کنیم و بعضی از افراد حتی به ذهن‌شان هم خطور نمی‌کند که چنین اندامی اهمیت داشته باشد. درواقع، این عضله‌ها مسئولیت‌های زیادی را بر عهده دارند و کارهای مهمی برای ما انجام می‌دهند که ستایش‌برانگیز است! در ادامه فقط با ۵ مورد از این مسئولیت‌ها آشنا می‌شویم.

قدرت کنترل مثانه را به ما می‌دهد

کف لگن که دقیقا شکلی شبیه به لگن دارد، همه اندام‌های مهم لگنی را در جای مناسب خودشان نگه می‌دارد: مثانه، رحم و روده. به‌علاوه، همین عضله‌های کف لگن هستند که امکان کنترل مثانه را در زمان ادرار فراهم می‌کنند. وقتی که مثانه منقبض می‌شود، عضله‌های کف لگن شُل می‌شوند تا ادرار به‌راحتی از بدن خارج شود، و بعد همین عضله‌ها سفت می‌شوند تا بتوان ادرار را کنترل کرد. همین قابلیت مهم، به ما اجازه می‌دهد که روز را بدون وقفه‌های دائمی و اجباری بگذرانیم و به مشکل برنخوریم. اگر عضله‌های کف لگن نبودند، ما هیچ کنترلی روی مثانه نداشتیم و قطعا نمی‌توانستیم حتی از خانه خارج شویم!

حساسیت جنسی و توانایی اوج لذت را تقویت می‌کند

بعضی از مطالعات نشان داده‌اند افرادی که می‌تواند عضله‌های کف لگن خودشان را فعال کنند، رضایت جنسی بیشتری را در زندگی تجربه خواهند کرد و حتی از نظر اوج لذت هم وضعیت بهتری خواهند داشت. متاسفانه عکس این قضیه هم درست است، چون افراد دارای عضله‌های کف لگن ضعیف یا آسیب‌دیده، معمولا در عملکرد جنسی با مشکل مواجه می‌شوند.

عضله‌های میان‌تنه را برای داشتن شکم صاف‌تر تقویت می‌کند

برای این‌که میان‌تنه قوی و شکم صاف‌تری داشته باشیم، تمام عضله‌های میان‌تنه باید با تمام قوا و کاملا بی‌نقص فعالیت کنند. عضله‌های کف لگن هم در همین گروه از عضله‌ها قرار می‌گیرند که در تقویت قوای میان‌تنه نقش دارند. عضله‌های شکمی ما ذاتا در سطح بدن قرار دارند و درنتیجه برای داشتن قوای بدنی بیشتر، به عضله‌های درونی قدرتمندتر نیاز داریم. این عضله‌ها از ناحیه کف لگن شروع می‌شوند و به‌سمت عضله‌های عمیق‌تر و حساس‌تر در ستون فقرات پیش می‌روند. اگر این عضله‌ها از کیفیت برخوردار باشند، ستون فقرات تقویت می‌شود و شکم نیز به سمت داخل فرومی‌رود.

درد پشت بدن را تسکین می‌دهد

درد در ناحیه پشت بدن یا کمردرد می‌تواند به‌علت ضعیف بودن عضله‌های میان‌تنه ایجاد شود. اگر عضله‌های میان‌تنه ضعیف باشند (عمدتا عضله‌های کف لگن)، عضله‌های دیگر بدن باید در راستای جبران تلاش کنند و همین روند به برهم خوردن تعادل بدن و درنهایت ایجاد کمردرد منجر می‌شود. بنابراین، تقویت عضله‌های کف لگن، قوای عمومی عضله‌های میان‌تنه‌ای را افزایش می‌دهد و از ناحیه کمر محافظت می‌کند.

از افتادگی (prolapse) جلوگیری می‌کند

افتادگی لگن وقتی به‌وجود می‌آید که یک یا چند مورد از اندام‌های لگنی (رحم، واژن، روده یا مثانه) از جایگاه طبیعی خودشان پایین‌تر بیایند و درنهایت به سمت واژن فشار وارد کنند. داشتن عضله‌های کف لگن قدرتمند، همه این اندام‌های خاص را در جایگاه خودشان نگه می‌دارد و همه چیز را همان‌طور که باید باشد، حفظ می‌کند.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


در همین زمینه بخوانید…

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *