کار بیش از حد، قلب‌مان را از کار می‌اندازد!

[ad_1]

  • ۲۶ تیر ۱۳۹۶
  • بازدید: ۵۱ بار

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که فعالیت کاری بیش از حد حتی می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی را هم افزایش بدهد.

سلامتیسم

همه ما می‌دانیم که وقت گذاشتن بیش از حد برای کار می‌تواند اثرات منفی زیادی برای سلامت روان داشته باشد،‌ اما معمولا اثرات منفی این موضوع را بر سلامت جسمانی ناچیز می‌شماریم. یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که فعالیت کاری بیش از حد حتی می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی را هم افزایش بدهد. گزارشی از این مطالعه در European Heart Journal منتشر شده است.

محققان دانشگاه College London در این مطالعه متوجه شده‌اند افرادی که ۵۵ ساعت یا بیشتر از آن در هفته کار می‌کنند، شانس ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش می‌دهند که پیامدهای خطرناکی مانند سکته مغزی، نارسایی قلبی و زوال عقل دارد.

پروفسور کیویماکی (سرپرست تیم مطالعاتی) می‌گوید: «افرادی که بیش از حد کار می‌کنند، خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را ۱.۴ برابر افزایش می‌دهند. حتی پس از در نظر گرفتن عواملی مانند سن، جنسیت، وضعیت اجتماعی-اقتصادی، چاقی، فعالیت بدنی و سیگار کشیدن، این افزایش خطر باز هم وجود دارد».

به‌گفته محققان، باید ۴۰ درصد خطر بیشتر را هم برای افرادی در نظر گرفت که به علت یکی از این عامل‌های خطر، با شناس بالای ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی مواجه هستند: سن زیاد، مرد بودن، بیماری دیابت، فشار خون بالا،‌ کلسترول بالا، اضافه‌وزن، سیگار کشیدن و عدم فعالیت فیزیکی.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *