فواید روغن برگ زیتون

[ad_1]

فواید روغن برگ زیتون

  • ۲۸ تیر ۱۳۹۶
  • بازدید: ۵۷ بار

روغن برگ زیتون به‌طور خاص در درمان بیماری دیابت، فشار خون بالا، عفونت انگلی، عفونت قارچی و عفونت باکتریایی مفید است.

سلامتیسم

برگ زیتون به همان درخت همیشه‌سبز زیتون تعلق دارد که از درختان بومی مدیترانه است. درواقع، میوه‌ها و برگ‌های این درخت همواره از ارزش دارویی ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند و از دوران باستان تا کنون مورد استفاده قرار می‌گیرند. برگ زیتون به‌طور خاص به درمان این مشکلات کمک می‌کند: بیماری دیابت، فشار خون بالا، عفونت انگلی، عفونت قارچی و عفونت باکتریایی.

بیماری دیابت

دیابت، یکی از بیماری‌هایی است که با کمک برگ زیتون بهبود پیدا می‌کند. طبق گزارش دانشگاه میشیگان، بعضی از مطالعات علمی نشان داده‌اند که عصاره برگ زیتون می‌تواند به پایین آوردن سطح قند خون در افراد مبتلا به بیماری دیابت کمک کند. با این‌حال، محققان می‌گویند که هنوز به مطالعات بیشتر نیاز دارند تا بتوانند شیوه عملکرد برگ زیتون در درمان بیماری دیابت را کشف کنند. اگر به این شیوه درمانی علاقه‌مند هستید، می‌توانید از پزشک خودتان مشورت بگیرید.

بیماری فشار خون بالا

روغن برگ زیتون، اثربخشی مثبتی در درمان بیماری فشار خون بالا دارد. براساس گزارش دانشگاه میشیگان، بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که اگر روغن برگ زیتون به‌صورت داخل وریدی تزریق شود، عروق خونی اطراف قلب را منبسط می‌کند و از این طریق به کاهش فشار خون کمک می‌رساند. البته شما باید قبل از شروع این درمان، حتما با پزشک خودتان مشورت کنید. شاید پزشک شما، این شیوه درمانی را برای‌تان مناسب تشخیص ندهد یا برای تعیین دوز آن به بررسی‌های دقیق نیاز داشته باشد. با این‌حال،‌ محققان می‌گویند که تایید اثربخشی روغن برگ زیتون در این زمینه نیز (خصوصا در آزمایش‌های انسانی) به مطالعات تکمیلی نیاز دارد. درواقع، در این آزمایش‌ها است که فواید استفاده از روغن برگ زیتون برای پیشگیری از ابتلا به فشار خون بالا با دقت ارزیابی می‌شود.

عفونت‌ها

عفونت‌های انگلی، مانند انگل روده، می‌توانند بسیار خطرناک باشند. درواقع، این انگل‌ها می‌توانند به بدن حمله کنند، بدون این‌که اساسا چیزی متوجه شوید. انگل روده، به‌طور خاص،‌ این توانایی را دارد که در روده‌ها زندگی کند و باعث ایجاد مشکلاتی مانند حالت تهوع، اسهال، خون در مدفوع، کاهش وزن و خستگی شود. طبق گزارش مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، مصرف روغن برگ زیتون می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و از این طریق، عفونت‌های انگلی را از بین ببرد. عفونت‌های باکتریایی و قارچی هم همین ویژگی را دارند. محققان می‌گویند که ترکیب کردن روغن برگ زیتون با یک لیوان آب یا مایعات دیگر می‌تواند توانایی بدن برای مقابله با عفونت‌ها را تقویت کند.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


در همین زمینه بخوانید…

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *