زنان، بیشتر اما خفیف‌تر از مردان افسرده می‌شوند!

[ad_1]

زنان، بیشتر اما خفیف‌تر از مردان افسرده می‌شوند!

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۶
  • بازدید: ۴۴ بار

مردان بیشتر از افسردگی مداوم رنج می‌برند، درحالی که زنان بیشتر به افسردگی اپیزودیک مبتلا می‌شوند. در مقایسه با زنان، افسردگی در مردان بیشتر با پیامدهای جدی ناشی از افسردگی مانند مصرف مواد مخدر و خودکشی همراه می‌شود.

سلامتیسم

چند سالی هست که محققان می‌دانند شانس مبتلا شدن زنان به افسردگی بیشتر از مردان است و درواقع، دختران در سن ۱۵ سالگی، ۲ برابر بیشتر از پسران با احتمال ابتلا به بیماری‌های روانی مواجه می‌شوند.

با این‌حال، محققان علوم اعصاب دانشگاه کمبریج در مطالعه اخیرشان به این نتیجه رسیده‌اند که زن بودن نه‌تنها شانس ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد، ‌بلکه نحوه بروز آن را هم در زنان متفاوت می‌کند. گزارشی از این مطالعه در Frontiers in Psychiatry منتشر شده است.

به‌گفته محققان، مرد بودن یا زن بودن می‌تواند بر نحوه آشکار شدن افسردگی و همچنین پیامدهای آن تاثیرگذار باشد. دکتر جی یو چوانگ (سرپرست این مطالعه) می‌گوید: «مردان بیشتر از افسردگی مداوم رنج می‌برند، درحالی که زنان بیشتر به افسردگی اپیزودیک مبتلا می‌شوند. در مقایسه با زنان، افسردگی در مردان بیشتر با پیامدهای جدی ناشی از افسردگی مانند مصرف مواد مخدر و خودکشی همراه می‌شود».

یافته‌های این محققان نشان می‌دهند که ابتلا به افسردگی در اوایل نوجوانی می‌تواند به شیوه‌های متفاوتی بر مغز پسران و دختران تاثیر بگذارد. به همین دلیل، ‌درمان‌های متناسب با جنسیت و استراتژی‌های پیشگیرانه باید در همان اویل دوران نوجوانی شروع شوند. آنان امیدوار هستند که این مداخلات زوهنگام بتوانند مسیر بیماری را قبل از تشدید آن تغییر بدهند و به متخصصان حوزه بهداشت روان توصیه می‌کنند که این تفاوت‌ها را در درمان بیماران جدی بگیرند.

در همین زمینه بخوانید…

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *