راز حس خوشبختی را بدانید! / تلاش و مثبت‌اندیشی

[ad_1]

  • ۲۸ تیر ۱۳۹۶
  • بازدید: ۴۲ بار

پیدا کردن راز خوش‌بختی، یکی از آرزوهای دیرینه بشری است که قدمتش به قرن‌ها قبل می‌رسد. رسیدن به احساس خوش‌بختی، به تلاش مداوم نیاز دارد، نه فقط مثبت‌اندیشی.

سلامتیسم

پیدا کردن راز خوش‌بختی، یکی از آرزوهای دیرینه بشری است که قدمتش به قرن‌ها قبل می‌رسد. با این‌حال، واقعا چه چیزی می‌تواند ما را شاد و خوش‌بخت کند؟

بعضی از افراد فکر می‌کنند که این موضوع به رفتار، افکار و نگرش ما بستگی دارد و مجموعه‌ای از این عوامل می‌توانند احساس شادی و خوش‌بختی را به زندگی ما بازگردانند. ما پس از گفت‌وگو با حدود ۲۰۰ روان‌شناس، به نکات مهمی درباره شادی و خوش‌بختی دست پیدا کرده‌ایم که با شما در میان می‌گذاریم. رسیدن به احساس خوش‌بختی، به تلاش مداوم نیاز دارد، نه فقط مثبت‌اندیشی.

به‌گفته این متخصصان، شما می‌توانید از تمرین‌های روزانه زیر برای دستیابی به احساس شادی و خوش‌بختی در زندگی استفاده کنید:

مدیتیشن و تمرکز ذهن

متخصصان می‌گویند که تربیت کردن ذهن و تمرین مدیتیشن براساس یک برنامه روزانه می‌تواند به شما کمک کند تا تمرکز،‌ هوشیاری و قدرت درک بیشتری پیدا کنید. پرورش مغز با این روش‌ها می‌تواند درک شما را نسبت به کارهای ذهنی افزایش بدهد و حتی به شما کمک کند تا از لحظه حال بیشتر و بهتر لذت ببرید.

اگر تا کنون تمرین‌های مدیتیشن را امتحان نکرده‌اید، می‌توانید با کارهای ساده شروع کنید. برای مثال، هر روز راس یک ساعت مشخص برای چند دقیقه روی یک سطح مسطح و آرام بنشینید، و با حفظ حالت نشستن خودتان، روی تنفس خودتان تمرکز کنید و فقط به لحظه حال فکر کنید. اگر متوجه شدید که افکارتان درحال آشفتگی هستند، تمرکز ذهن خودتان را سریعا به سمت ریتم تنفس خودتان برگردانید.

از شبکه‌های اجتماعی مجازی دوری کنید

غرق شدن در دنیای فیس‌بوک یا اینستاگرام خیلی راحت و سریع اتفاق می‌افتد، و به‌راحتی افراد را به خودش معتاد می‌کند. پرسه‌زنی در این شبکه‌ها، بخش زیادی از زمان روزانه شما را هدر می‌دهد، بدون این‌که هیچ فایده‌ای برای‌تان داشته باشد.

ما ذاتا تمایل داریم به این‌که از موبایل برای فراموش کردن مشکلات‌مان استفاده کنیم، اما زیاده‌روی در این کار و غافل شدن از مشکلات قطعا کار درستی نیست. هرچه بیشتر به وقت خودمان و فعالیت‌های‌مان اهمیت بدهیم، کیفیت زندگی را بیشتر می‌کنیم و از فعالیت‌های بیهوده فاصله می‌گیریم.

راه مقابله با این حواس‌پرتی‌ها و آشفتگی‌ها، در نظر گرفتن وقت مشخص و محدود برای استفاده از موبایل و شبکه‌های اجتماعی مجازی است. باید به خودتان نظم بدهید و فعالیت‌های مهم را برای گذران روز انتخاب کنید، نه فعالیت‌های بی‌هدف و بیهوده.

از بازی الفبا برای توقف منفی‌اندیشی کمک بگیرید

بازی الفبا بسیار ساده است، اما می‌تواند ابزار مناسبی برای متوقف کردن افکار منفی باشد. اگر متوجه شدید که ذهن‌تان درحال کشیده شدن به‌سوی افکار منفی است، سریعا بازی الفبا را شروع کنید. شما در این بازی باید برای هر حرف الفبا، یک اسم مثال بزنید و این کار را تا آخرین حرف الفبا ادامه بدهید. این کار ظاهرا ساده، ذهن شما را از افکار ناسالم و منفی دور می‌کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *