افزایش طول عمر با نوشیدن قهوه!/ روزی 3 فنجان قهوه بنوشید

[ad_1]

افزایش طول عمر با نوشیدن قهوه!/ روزی ۳ فنجان قهوه بنوشید

  • ۲۵ تیر ۱۳۹۶
  • بازدید: ۸۰ بار

مطالعاته اخیر نشان می‌دهند که نوشیدن سه فنجان قهوه در روز می‌تواند طول عُمر افراد را افزایش بدهد. مصرف‌کنندگان قهوه، کبدهای سالم‌تری دارند و حتی کنترل قند خون در بدن آنان بهتر انجام می‌شود.

سلامتیسم

گروهی از محققان دوباره به یافته‌های مهمی درباره قهوه دست پیدا کرده‌اند که قطعا باعث خوشحالی طرفداران قهوه خواهد شد. مطالعه اخیر آنان نشان می‌دهد که نوشیدن سه فنجان قهوه در روز (حتی از نوع بدون کافئین) می‌تواند طول عُمر افراد را افزایش بدهد.

محققان آمریکایی و اروپایی در این مطالعه متوجه شده‌اند که مصرف سه فنجان قهوه در روز (در قالب‌های اسپرسو، لاته یا حتی بدون کافئین)، طول عُمر مصرف‌کنندگان قهوه را نسبت به انسان‌های دیگر افزایش می‌دهد. علاوه بر این، مصرف قهوه به‌طور منظم با کاهش خطر مرگ‌ومیر به‌علت بیماری‌های مختلف، خصوصا بیماری‌های قلبی و ریوی و گوارشی، مرتبط است.

در این مطالعه، حدود ۵۲۰ هزار نفر از افراد بالای ۳۵ سال در ۱۰ کشور اروپایی مورد بررسی قرار گرفتند و درنهایت مشخص شد که دانمارکی‌ها بیشترین میزان مصرف قهوه و ایتالیایی‌ها کمترین میزان مصرف از این نوشیدنی را دارند. در ضمن، روشن شد افرادی که بیشتر از همه قهوه می‌نوشند، معمولا جوان‌تر هستند و گوشت بیشتری هم می‌خورند.

محققان در، ادامه نشانگرهای متابولیکی را در ۱۴ هزار نفر دیگر بررسی کردند و متوجه شدند که مصرف‌کنندگان قهوه، کبدهای سالم‌تری دارند و حتی کنترل قند خون در بدن آنان بهتر انجام می‌شود.

یکی از مسئولان این مطالعه می‌گوید: «ما نمی‌توانیم بگوییم که نوشیدن قهوه قطعا و مستقیما طول عُمر شما را زیاد می‌کند، اما چنین ارتباطی را در یافته‌های خودمان مشاهده می‌کنیم. بنابراین،‌ اگر به قهوه علاقه دارید، مصرف خودتان را ادامه بدهید. اگر هم قهوه نمی‌نوشید، وقتش رسیده است که این نوشیدنی را به برنامه خودتان اضافه کنید».

در همین زمینه بخوانید…

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *